Just another weblog
Sunday March 7th 2021

Altana ogrodowa, jak się do niej zabrać?

Tematem dzisiejszego posta będzie altana ogrodowa. Ile z was nie marzyło, żeby sobie taką wykonać. Problem jest jednak wielopłaszczyznowy. Numer jeden to brak rzetelnej wiedzy na tematem tego, jak się powinno budować takie budowle. Problem drugi, to z czego konstruować takie konstrukcje. Problem trzeci to brak środków. Ale załóżmy, że za chwilę będziecie mieli odpowiednią wiedzę, w jaki sposób stawiać tego rodzaju konstrukcje, a środki się znajdą. Zatem zapraszam do lektury, a potem stawiania altany.

Na wiosnę uzbieracie fundusze i w lecie będziecie już mogli sobie siedzieć w swojej własnej altanie. To co jest ważne i istotne to materiał z jakiego zamierzacie stworzyć swoje dzieło. Do wyboru jest kilka. Drewno, metal i kamień to są podstawowe. Czym się różnią i jakie są ich zalety i wady? na to pytanie odpowiedź, już wkrótce. To co jest ważne to wybór odpowiedniego materiału. Trzeba zawsze brać pod uwagę koszt zakupu, a także koszt robocizny. Zaraz wam to rozjaśnię.

altana ogrodowa

Drewno, metal czy kamień?

Najprostszym materiałem jest drewno. Najprostsze dlatego, że łatwo je giąć, a do budowy nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt poza piłka do cięcia drewna, gwoździami i młotkiem. Ładnie się prezentuje drewniana budowla i koszty także nie są zbyt wygórowane. Innym, ale bardzo wymagającym materiałem  jest metal. W przeciwieństwie do drewna potrzebuje specjalistycznego sprzętu, jak palnik do cięcia i spawania całej konstrukcji. Poza tym, metalowa altana nie jest zbyt funkcjonalna, bo deszcz w lecie skróci wam grilla. Skróci dlatego, że w konstrukcji z tego materiału , nie ma dachu z uwagi na jego zbyt duży ciężar. Ostatnim elementem, który jest używany do budowy altany jest kamień. Kamienna konstrukcja wygląda najlepiej, ale jest najdroższa i najbardziej czasochłonna. Sami więc widzicie, że materiały podobne, ale bardzo się od siebie różnią.

More from category

Funkcjonalne meble bazowe i dodatki

Nowoczesne podejście do urządzania wnętrz, tworzy ze zwykłych domowych przestrzeni miejsca niezwykłe, [Read More]

Kilka podpowiedzi dla posiadaczy małych łazienek

Małe łazienki bywają przytulne, ale są kłopotliwe do urządzenia. Dlatego dziś na szybko podrzucam kilka [Read More]

Własne zioła na balkonie

Ostatnio najwięcej uwagi poświęcam naszemu balkonowi – już posprzątałam tam po zimie, nadałam meblom [Read More]

Porządki i konserwacja dachu

W ramach wiosennych porządków warto zająć się nie tylko wnętrzem domu, ale i tym, co na zewnątrz. A jednym z [Read More]

Interesting Sites

    Insider

    Archives