Just another weblog
Sunday March 7th 2021

Funkcjonalne meble bazowe i dodatki

Nowoczesne podejście do urządzania wnętrz, tworzy ze zwykłych domowych przestrzeni miejsca niezwykłe, charakteryzujące się wyjątkowym klimatem i atmosferą, a zarazem wysoką funkcjonalnością, która jest równie ważna jak wygląd. Połączenie funkcjonalności wnętrza, jego praktyczności i użyteczności w codziennym użytkowaniu wcale nie musi wiązać się z niezbyt atrakcyjnymi, topornymi rozwiązaniami. Nawet w niewielkim wnętrzu daje się to połączyć z estetyką i urokiem. Aranżacja wnętrz opiera się na różnych stylach, szczególną popularnością cieszą się teraz styl minimalistyczny, oparty na prostocie, czy klasyczny, elegancki i nawiązujący do dawnych czasów – w takim stylu znajdziemy często meble do sypialni, z rzeźbionymi łóżkami i toaletkami.

Mając już bazę, jaką są meble pokojowe, można niewielkim kosztem osiągnąć ciekawe efekty w wystroju. Przykładowo, do małego pokoju, wystarczą całkiem podstawowe meble – zwykła kanapa, regał, kilka półek czy szafa. To one tworzą podstawę do dalszego zdobienia pomieszczenia. Z takiego zestawu można utworzyć całkiem różne aranżacje. Wystarczy pomysł, inspiracją mogą być filmy, podróże, czy cokolwiek, co chodzi nam po głowie. Potem wystarczy już tylko dobrać pasujące do tego dekoracje wnętrz. Rzeczy takie przy odrobinie zapału można znaleźć nawet w sieciowych sklepach, które często urządzają promocje i wyprzedaże. Może więc okazać się, że zmienimy swój pokój nie do poznania własnymi siłami i bez dziury w budżecie, z zadziwiającym efektem.


Kilak gadżetów takich jak naklejki na ścianę, wazony, poduszki na kanapę czy ozdoba okna, dodane do wspomnianych mebli bazowych może wyczarować zupełnie nowy klimat. Zaletą takiego podejścia, tzn. kupowania uniwersalnych mebli i wymieniania dodatków, jest możliwość dokonania szybkich przemeblowań i całkowitej odmiany wnętrza w krótkim czasie i niewielkim kosztem. To też dobry pomysł na pokoje nastolatków, którzy często zmieniają zainteresowania.

 

More from category

Kilka podpowiedzi dla posiadaczy małych łazienek

Małe łazienki bywają przytulne, ale są kłopotliwe do urządzenia. Dlatego dziś na szybko podrzucam kilka [Read More]

Własne zioła na balkonie

Ostatnio najwięcej uwagi poświęcam naszemu balkonowi – już posprzątałam tam po zimie, nadałam meblom [Read More]

Porządki i konserwacja dachu

W ramach wiosennych porządków warto zająć się nie tylko wnętrzem domu, ale i tym, co na zewnątrz. A jednym z [Read More]

Altana ogrodowa, jak się do niej zabrać?
Altana ogrodowa, jak się do niej zabrać?

Tematem dzisiejszego posta będzie altana ogrodowa. Ile z was nie marzyło, żeby sobie taką wykonać. Problem jest [Read More]

Interesting Sites

    Insider

    Archives